Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Symboly obce | Obec Troubelice

Symboly obce

Znak:

V modrém štítu zlatá osmihrotá hvězda, z níž na stříbrných stoncích vyrůstají čtyři rovněž stříbrné pětilisté květy se zlatými semeníky a okvětními lístky.

 

 

 

Prapor:

Prapor tvoří modrý list se žlutou osmikrotou hvězdou, provázenou v rozích čtyřmi bílými pětilistými květy se žlutými semeníky a okvětními lístky. Poměr šířky k délce je 2:3.

 

 

Zdůvodnění:

Na pečetích z 18. století měly Troubelice zobrazeno srdce, z nějž vyrůstalo pět květů. Je to dosti rozšířený motiv na obecních pečetích, jen na olomouckém okrese měly podobná znamení čtyři obce a na Valašsku a Slovácku mnoho dalších.

První písemné zprávy o Troubelicích jsou z počátku 14. století, kdy obec dostali do zástavy bratři Jaroslav a Albert ze Šternberka, jejichž erbem byla zlatá osmihrotá hvězda v modrém poli. Připomínkou této nejstarší historie obce je proto v navrženém znaku právě tato hvězda.

Do návrhu je převzat motiv květů, které vyrůstaly ze srdce a to v počtu čtyř, což symbolizuje skutečnost, že administrativně tvoří Troubelice čtyři původně samostatné obce.

Prapor je zjednodušeným opakováním symbolů ze znaku.

Jiří Louda leden 2003

Projekt Polyfunkční komunitní centrum

Mohlo by vás zajímat

Aktuality na e-mail

Co získám registrácí do služby "Aktuality na e-mail"

Svoz odpadu

ČEZ Distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Máteli dotaz napište nám