Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Rekonstrukce a zateplení Základní školy Troubelice | Obec Troubelice

Rekonstrukce a zateplení Základní školy Troubelice

Seznam

27.10. 2011

Základní škola Troubelice byla dostavěna a prvně otevřena žákům 1. září 1971. Bylo to ovšem tenkrát a ubíhající léta z nového šatu této školy postupně otrhávala knoflíky a šat začal být obnošený. Protékající střechy, špatná okna a s tím spojené nemalé náklady na energie a plyn, zařízení opotřebené každodenním užíváním, byly na vině tomu, že nadešel čas, aby základní škola dostala ke svým čtyřicátým narozeninám krásný nový kabát. Dnes se s ním může škola již hrdě pochlubit. Je zřejmé, že nejen projektant, generální dodavatel stavby a stavební dozor v podobě krejčích, měli s novým šatem nejeden problém a různé díly onoho kabátu bylo nutné sem tam přešít, tady nastavit a upravit dle technického stavu budovy a požadavků obce. Základní škola má nově položené, odvodněné a zateplené ploché střechy, vyměněná okna, venkovní dveře a v neposlední řadě je zateplena fasádní technologií WEBER. Byla provedena kompletní výměna topného systému a jsou vybudovány i lokální plynové kotelny s kondenzačními kotli a zásobníky na teplou vodu. Svého se rovněž dočkaly nejen rekonstruované šatny, které budou vybaveny novým šatnovým nábytkem, ale nově vybaveny byly i prostory ředitelny a sborovny. Celá škola je nově vybavena slaboproudými rozvody z optických vláken, bezdrátovým WIFI připojením k internetu, které budou dále sloužit pro připravovanou moderní interaktivní výuku předmětů. Všechna tato opatření přinesou značné úspory energií, které jsou vyčísleny na bezmála půl milionu korun ročně, a to jistě není zanedbatelná částka. Věříme, že investice do této rekonstrukce, na kterou přispěla prostřednictvím operačního programu ze svého fondu i Evropská unie, se nám vrátí v podobě spokojených a pro další studium a život dobře připravených žáků, respektive občanů naší obce. Z Evropských fondů, prostřednictvím Státního zemědělského intervenčního fondu, jsme rovněž obdrželi dotaci ve výši půl milionu korun na výstavbu tzv. parku pro volnočasové aktivity – letní učebna, která vznikla z nevzhledného a již nepoužívaného školního pozemku a do jejíž podoby se zapojili i žáci školy.

Poděkování za výbornou spolupráci při této náročné rekonstrukci patří nejen zastupitelstvu obce a generálnímu dodavateli stavby, společnosti VHH THERMONT s.r.o. Troubelice, ale také řediteli základní školy Miroslavu Ševčíkovi a všem žákům a zaměstnancům základní školy za trpělivost a nesmírnou pomoc při výstavbě a všem ostatním, kteří po celou dobu stáli u zrodu tohoto díla, věnovali mu kus času ze svého života a kteří společně s námi symbolicky vdechli život tomuto dílu.

Vzpomínáte na dobu, kdy jsme měli bezstarostné dětství, zažívali první lásky a zklamání, byli šťastní a navštěvovali naši základní školu? Tu a tam se nám dařilo, někdy se v žákovské knížce červenala i ošklivá pětka. I když někteří zlí jazykové z řad občanů vyslovili nesouhlas s rekonstrukcí, myslíme si, že investice do vzdělávání našich dětí, v příjemném a bezpečném prostředí, je pro obec prioritou. Co popřát naší škole k jejímu 40. výročí? Spoustu výborných žáků, kterým přejeme krásné, bezstarostné a ve zdraví prožité dětství.

Dokumenty ke stažení
NázevPublikovánoFormát
(velikost)
Financování projektu.pdfPDF
(130.27 KB)
Fotodokumentace projektu.pdfPDF
(5.38 MB)

Mohlo by vás zajímat

Aktuality na e-mail

Co získám registrácí do služby "Aktuality na e-mail"

Svoz odpadu

ČEZ Distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Máteli dotaz napište nám