Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Vánoční jarmark, adventní koncert, Ježíškova dílna a soutěže o nejlepší cukroví | Obec Troubelice

Vánoční jarmark, adventní koncert, Ježíškova dílna a soutěže o nejlepší cukroví

Seznam

V sobotu 10. prosince 2022 se uskutečnil v naší obci již tradiční vánoční jarmark. Po dvou letech omezení konání společenských akcí jsme se na toto vánoční setkání všichni velmi těšili. Vánoční punč voněl celým prostranstvím před budovou obecního úřadu, pro návštěvníky bylo připraveno občerstvení a stánky trhovců nabízely vánoční ozdoby všeho druhu.
Od 16.00 hodin proběhl krásný Adventní koncert v místní kapli, který zahájil vánočním přáním občanům starosta obce Troubelice Michal Poštulka a kde vystoupil Mikuláš Pik se svou kapelou.
Pro naše dětské spoluobčany byla připravena Ježíškova dílnička, kde si děti mohly vyrobit vánoční ozdoby na stromeček, ať už v podobě papírového andílka nebo ze speciální tvarovací hmoty, vymalovat si některou z omalovánek či vyrobit papírového sněhuláka. Z dětských reakcí bylo zřejmé, že se jim tvoření moc líbilo a odnášely si kromě zážitku rovněž maličkost na památku.
Novinkou se letos stala soutěž O nejlepší linecké cukroví, do které se mohli přihlásit jak dospělí, tak děti. Celkem se do soutěže přihlásilo 8 troubelických žen, 4 děti a kolektiv dětí z Mateřské školy v Troubelicích. Vyhodnocení provedla dne 8. 12. 2022 pětičlenná komise ve složení starosta obce Michal Poštulka, místostarosta Kamil Pur, Lenka Tempírová, Bohumil Trunda st. a Jiří Lollek. Zvláštní cenu udělil Kulturní výbor Zastupitelstva obce Troubelice.
Komise hodnotila linecké cukroví ve dvou kategoriích – Nejchutnější linecké cukroví a Nejhezčí linecké cukroví. U dětských soutěžících bylo hodnoceno cukroví v jedné kategorii. A jak to celé dopadlo?
Nejchutnější linecké cukroví: 1. místo - Jana Žvátorová, 2. místo - Květoslava Mucková a 3. místo - Monika Talášková.
Nejhezčí linecké cukroví: 1. místo - Eliška Kotrašová, 2.místo - Květoslava Mucková a 3. místo - Ladislava Budařová.
Dalšími účastnicemi soutěže s velmi povedeným lineckým cukrovím byly dámy Helena Motlíčková, Veronika Poštulková a Iveta Vlčková.
V soutěži o Ježíškovo linecké cukroví – v dětské kategorii se na 1. místě umístil Martin Pur, na 2. místě Anežka Purová, na 3. místě Honza Hejl a na 4. místě Anička Jiráková. Samostatně bylo oceněno cukroví Mateřské školy v Troubelicích.
Rozhodování neměla komise jednoduché, neboť každé cukroví přihlášené do soutěže bylo velmi chutné a vzhledově povedené.
Zvláštní ocenění udělil Kulturní výbor Zastupitelstva obce Troubelice paní Květoslavě Muckové.
Na závěr patří poděkování všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili. Konkrétně se jedná o Čokoládovnu Troubelice (František Bačík), Barevné šití (Blanka Hübnerová), Jaroslav Běhůnek, Vlastimil Král a TAGROS a.s. Jedním ze sponzorů občerstvení byl podporovatel obce, za což mu také děkuji. Velké díky rovněž patří zaměstnancům obce, členům komise, a především samotným soutěžícím.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality na e-mail

Co získám registrácí do služby "Aktuality na e-mail"

Svoz odpadu

ČEZ Distribuce

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Máteli dotaz napište nám