Masopust

Seznam

 Masopust je svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili před postním čtyřicetidenním obdobím. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. V masopustním průvodu se objevovaly tradiční masky jako medvěd s medvědářem, bába s nůší, koza, kůň nebo kominík. Toto masopustní veselí končilo pochováním basy.
V sobotu 10. února 2018 se v naší malebné obci konal masopust. Průvod s maškarami doprovázený uničovskou dechovkou se sešel u školky a prošel obcí k obecnímu úřadu, kde jej čekal pan starosta. Ten předal účastníkům průvodu rychtářské právo k masopustnímu veselí, pohostil je koblihami a zabijačkou, a maškary také kořalkou. Bylo veselo, muzikanti krásně hráli a počasí vyšlo jako na objednávku. O zábavu a soutěže pro děti se postarali rodiče z Občanského sdružení rodičů při Mateřské škole Troubelice. Ozvučení celé akce zajistil pan Petr Bartuněk, do bohaté tomboly přispěli sponzoři a rodiče dětí, restaurace Hanačka v čele s panem Pavlem Bartuňkem připravila bohaté občerstvení a poskytla prostory. Po masopustním veselí byla pochována basa.
Děkujeme všem zúčastněným, kteří přišli masopust podpořit, a všem, kteří se na této akci jakkoli podíleli. Věříme, že se k nám příští rok přidají další maškary, masky či ti, kteří letošní masopust nestihli. Výtěžek z masopustního veselí byl věnován našim dětem v mateřské škole.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality na e-mail

Co získám registrácí do služby "Aktuality na e-mail"

Svoz odpadu

Šetříme energii

Máteli dotaz napište nám